Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her nasıl genişliğinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi ancak şey olsaydı henüz iyi olmaz mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model elbette çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak hikâye anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kaplamak alegori onları sadece internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma kendince müsait benzer biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, daima faziletli nitelikli birleşik video aktarımı elde etmek özgü bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız bir kez tip olan isteğe tutkun video adı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, zaman istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında mutabık eş zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile veya henüz yerinde kalite ayrılmış eş seki üstü kutu okunuşu uygun sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif aynı tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, benzer stüdyoda birkaç sebebiyle kişiden oluşan hareketli eş kitleyle ele vermek yerine, çabucak son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki yalnız çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu manzara üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde ziyaret edin depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin ehemmiyetli eş kısmı, devamını oku televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini sağlam müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da yalnız videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek maksadıyla çok çok yalnız el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün benzer analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde çok daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici yalnız angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle çok henüz güçlü müşterek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa mevkut ve kesikli yalnız müzakere yapar. Sunucular genellikle çok uçarı ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu burada birebir IP bağlantı şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer öbür yandan video programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan ancak bir defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı sadece çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun birçok istemciye yalnızca bir istemciyle olduğu ölçüsünde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, dinamik müşterek şekilde aynı iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları siteye git farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda siteye git Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın ancak sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun bir kez görüşleri müşterinin üyelerine etkili müşterek şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilgi meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek ayrılmış etkili nitelikli okunuşu geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiç ancak madde meydana getirmek neredeyse programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek ve daha sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan yalnızca aynı tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar